Wizyta u tyflopedagoga
80
150
Wizyta u tyflopedagoga

Wizyta u tyflopedagoga - cena

Tyflopedagog jest tzw. terapeutą widzenia. Jego zasadniczym zadaniem jest wspomaganie procesu uczenia się dzieci niewidomych oraz słabo widzących. Terapia tyflopedagogiczna nie jest stricte rehabilitacją, jak np. rehabilitacja ortoptyczna, jednak zawiera w sobie elementy ćwiczeń wzrokowych. Wizyta u terapeuty widzenia obejmuje przede wszystkim: badanie ostrości wzroku, ruchomości gałek ocznych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprawności procesów czytania i pisania, diagnostykę procesów lateralizacji, czynności samoobsługowych, zakresu i sprawności akomodacji oraz tzw. męczliwości w procesie edukacyjnym. Terapia ma na celu stymulację widzenia, pobudzanie do patrzenia, usprawnianie pamięci wzrokowej, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowej, ale także co bardzo istotne - wsparcie dla rodziców
i opiekunów. Wizyta trwa zazwyczaj 45-60 minut.
Cena wizyty u tyflopedagoga mieści się w przedziale od 80 zł do 150 zł. Ostateczny koszt zależy od miasta oraz renomy i polityki cenowej ośrodka/specjalisty prowadzącego terapię.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Rehabilitacja pleoptyczna

→ Diagnoza lateralizacji

→ Montaż luksferów


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button