Serwal afrykański
7 000
20 000
Serwal afrykański

Serwal afrykański - cena

 Serwal afrykański (sawannowy) to gatunek drapieżnego ssaka wywodzący się z rodziny kotowatych. Zwierzę wyglądem przypomina małego geparda, ponieważ posiada cętkowane futro, smukłą sylwetkę oraz duże uszy. Długość ciała serwala afrykańskiego mierzy od 50 do 92 cm, a waga może wynosić od 7 do 18 kg.

Ze względu na swój charakterystyczny wygląd serwale coraz częściej hodowane są jako zwierzęta domowe. Nie da się ich jednak łatwo udomowić, bowiem mimo silnej relacji
z właścicielem osobniki te zachowują swoją dziką naturę. Należy również pamiętać, że koszty utrzymania serwala afrykańskiego nie są małe. Osobniki te wymagają przestronnego wybiegu, oczka wodnego oraz odpowiedniej diety. 

Cena zakupu serwala afrykańskiego w Polsce mieści się w przedziale od 7 000 do 20 000 zł. Jej finalna wysokość zależy od pokolenia zwierzęcia (F1, F2, F3, F4, F5), płci, jego temperamentu, wielkości oraz renomy hodowli, w której serwala nabywamy. Najwyższą cenę znaleźliśmy jednak na rynku amerykańskim, gdzie dorosłego serwala afrykańskiego z pokolenia F1 hodowca wycenił na 40 000 dolarów.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Reklama na Times Square

→ Kot Savannah

→ Alfa Romeo Junior


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button