Pełnomocnictwo notarialne
36,90
123
Pełnomocnictwo notarialne

Pełnomocnictwo notarialne - cena

Pełnomocnictwo notarialne upoważnia osobę trzecią do wykonywania określonych czynności prawnych w imieniu mocodawcy. Wyróżnia się cztery rodzaje pełnomocnictw: ogólne, rodzajowe, procesowe i szczególne.

Pełnomocnictwo ogólne obejmuje część czynności zwykłego zarządu np. zawieranie umów najmu lokalu. Pełnomocnictwo rodzajowe dotyczy czynności prawnych wykraczających poza zakres zwykłego zarządu z notarialnie potwierdzonym podpisem. Pełnomocnictwo procesowe upoważnia do reprezentowania mocodawcy przed sądem. Pełnomocnictwo szczególne udzielane jest do ściśle określonej czynności prawnej np. zbycia nieruchomości.

Cena pełnomocnictwa notarialnego mieści się w przedziale od 36,90 zł do 123 zł. Kwota ta jest odgórnie ustalona w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Wpływ na wysokość ceny ma liczba czynności ujęta w dokumencie. Do podanych kwot należy jeszcze doliczyć opłatę za wypis w kwocie 7,38 zł/stronę.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Porada prawna online

→ Wyrobienie książeczki sanepidowskiej

→ Rolex Submariner date 2024


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button