Mycie instalacji fotowoltaicznych
2,20
32,10
zł/m²
Mycie instalacji fotowoltaicznych

Mycie instalacji fotowoltaicznych - cena

W zależności od lokalizacji paneli fotowoltaicznych, osadzają się na nich różnorodne zanieczyszczenia - pył, kurz, pyłki roślin, owady czy ptasie odchody. W sytuacji, gdy opady atmosferyczne nie są w stanie zmyć powstałych zabrudzeń, koniecznym jest skorzystanie z profesjonalnej usługi mycia, bowiem samodzielne mycie instalacji ostrymi szczotkami i środkami chemicznymi nie jest wskazane. Firmy specjalizujące się w czyszczeniu paneli fotowoltaicznych posiadają odpowiedni do tego sprzęt i kwalifikacje.
Przekrój cenowy mycia instalacji fotowoltaicznych jest dość szeroki, bowiem rozpoczyna się od 2,20 zł/m2, a kończy na 32,10 zł/m2. Koszt czyszczenia jest uzależniony przede wszystkim od wielkości instalacji, jej umiejscowienia (na gruncie, czy na budynku), wysokości na jakiej znajdują się panele (czy koniecznym jest użycie podnośnika lub technik alpinistycznych - co znacznie zwiększa koszty usługi), stopnia zabrudzenia paneli oraz kosztu dojazdu do klienta.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Instalacja fotowoltaiczna

→ Makulatura

→ Wykrywanie żył wodnych


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button