Wełna wielbłądzia
39
157
zł/motek
Wełna wielbłądzia

Wełna wielbłądzia - cena

Wełna wielbłądzia jest jedną z najbardziej ekskluzywnych przędz. Wytwarzana jest z podszerstka wielbłądów dwugarbnych zamieszkujących azjatyckie stepy. Ma ona szereg cennych walorów m.in. doskonałe właściwości termoregulacyjne; higroskopijność; trwałość o ok. 70% większą od wełny owczej; hipoalergiczność; właściwości antybakteryjne i prozdrowotne - zdolność stymulowania tkanek miękkich oraz poprawy przepływu krwi; niezwykła delikatność, elastyczność oraz miękkość. Włókna te są wykorzystywane w przemyśle medycznym (m.in. do produkcji kocy, kołder i poduszek, wkładek do butów, skarpet lub pasów ocieplających), dywanowym oraz odzieżowym (głównie okrycia wierzchnie - płaszcze, kurtki, swetry i kardigany).
Ze względu na wielkość rocznej produkcji, która jest kilkusetkrotnie mniejsza od produkcji wełny owczej za motek czystej wełny wielbłądziej (bez domieszek) zapłacić trzeba od 39 zł do 157 zł. Ostateczny koszt zakupu zależy również od miejsca zakupu, gramatury i długości przędzy (25-100g, 56-200m) oraz dostawcy włókna.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Wielbłąd

→ Osobista stylistka

→ Lot balonem


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button