Punkcja opłucnej
80
380
Punkcja opłucnej

Punkcja opłucnej - cena

Punkcja opłucnej jest badaniem polegającym na wyciągnięciu płynu lub powietrza z jamy opłucnej dzięki wprowadzeniu igły przez ścianę klatki piersiowej. Pobrany płyn poddawany jest dalszej analizie - badaniom bakteriologicznym i cytologicznym. Punkcja pozwala na zidentyfikowanie płynu znajdującego się w opłucnej, analizie przyczyny zmian chorobowych w płucach, ale także może mieć podłoże terapeutyczne - usunięcie powietrza lub płynu w celu przywrócenia prawidłowej ruchomości oddechowej płuc oraz umożliwienia właściwego upowietrzenia miąższu płuc. Badanie wykonywane jest jedynie na wskazanie lekarza.
Cena punkcji opłucnej wynosi od 80 zł do 380 zł. Ostateczny koszt zależy od placówki medycznej, w której wykonywane jest badanie oraz tego, czy odbywa się ono pod kontrolą USG czy nie.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Przeszczep płuc

→ Inhalacje wodorem

→ Tlenoterapia


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button