Kot abisyński
3 000
6 000
Kot abisyński

Kot abisyński - cena

Koty abisyńskie są jedną z najstarszych ras pierwotnych. Wywodzą się z wybrzeży Oceanu Indyjskiego i Azji Południowo-Wschodniej. Rasa ta została oficjalnie uznana na początku XX wieku, jednak dwie wojny światowe skutecznie zdziesiątkowały populację kotów abisyńskich. Rasa została odtworzona w drugiej połowie XX wieku.

Koty abisyńskie są niezwykle inteligentne, bardzo aktywne i towarzyskie - bardzo nie lubią samotności, ciężko ją znoszą. Są kotami średniej wielkości o szczupłej, atletycznej budowie. Charakterystycznym jest swego rodzaju rysunek na tylnej części głowy, przypominający odcisk kciuka. Oczy przedstawicieli tej rasy mają migdałowaty kształt, ciemną obwódkę i złotą, miedzianą, zieloną lub orzechową barwę. Zwierzęta te mają krótką, przylegającą do ciała sierść o niezwykle ciekawym umaszczeniu - każdy włos ma kilka prążków (ticking) ze względu na to, iż pigment nie rozkłada się równomiernie.

Cena kota abisyńskiego rozpoczyna się od 3 000 zł, a kończy na 6 000 zł. Ostateczny koszt zależny jest od renomy hodowli, rodowodu kota, jego wieku, płci, przeznaczenia hodowlanego oraz wyglądu. Co istotne, w Polsce nie jest to popularna rasa kotów, istnieje zaledwie kilka ich hodowli, co wpływa na ceny kociąt.

 

Może Cię również zainteresować:

→ Kot Neva Masquerade

→ Ślub cywilny za granicą

→ Odkomarzanie


Nie zgadzasz się z tą wyceną lub uważasz, że jest ona nieaktualna? Poinformuj o tym innych użytkowników przy pomocy formularza DODAJ WYCENĘ i dodawaj oraz edytuj wyceny samodzielnie. Razem tworzymy cenową mapę Polski!


Reklamuj swoją firmę w tym miejscu. Więcej informacji »

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button